do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Automat sztancujący STS 1050SE

Automat sztancujący STS 1050SE

Aktualności 2018-05-16

Nasza drukarnia online przez cały czas się rozwija. Dowodem na to jest nasz nowy zakup, czyli automat sztancujący STS 1050SE. Na pewno pozwoli on przyspieszyć proces sztancowania, tłoczenia i nacinania prac po druku. Został wyposażony w automatyczną tarczę do cięcia i bigowania arkuszy w rozmiarach od 400 x 370 mm do 1050 x 750 mm. Urządzenie jest w stanie przerobić aż 7000 arkuszy w ciągu jednej godziny.

Czym jest sztancowanie?

Sztancowanie to inaczej wykrawanie. To czynność introligatorska polegająca na wykrawaniu z arkusza papieru, kartonu, tektury lub tworzywa sztucznego, kształtu, którego nie da się osiągnąć za pomocą zwykłej gilotyny. Jest pewnego rodzaju obróbką plastyczną.

Na czym polega sztancowanie?

Do wykrawania stosowane są wykrojniki, w których roboczą częścią jest nóż z wyprofilowanym ostrzem. Zostaje on wtłoczony z dużą siłą na wylot, prostopadle do podłoża. Dzięki wykrojnikowi w czasie sztancowania można wygniatać w podłożu linie o określonych kształtach. Sztancowanie umożliwia nadanie materiałom właściwych kształtów zewnętrznych oraz wykonanie w nich otworów. Dzięki wykrawaniu można produkować składane opakowania kartonowe, kartki o oryginalnych kształtach, czy wielostronicowe kalendarze.

Co jeszcze można wyprodukować dzięki sztancowaniu?

Technika sztancowania umożliwia nam produkowanie teczek firmowych, folderów, ulotek, naklejek, kalendarzy, kart rabatowych, stałego klienta, kuponów konkursowych, zaproszeń, podziękowań, kartek świątecznych, broszur, instrukcji obsługi, opakowań kartonowych itd. W dodatku nowy automat sztancujący daje gwarancję, że nasi klienci dostaną swoje zamówienia jeszcze wcześniej niż poprzednio.

Mamy zaplecze do prowadzenia tego rodzaju prac. Oferujemy kompleksowe usługi, dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów. Aktualnie współpracujemy z wieloma agencjami reklamowymi, wydawnictwami, studiami graficznymi, agencjami public relations. Zapraszamy do nas!

  sztancowanie