do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Automatyczna Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375

Automatyczna Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375

Aktualności 2018-08-07

Aby się rozwijać niezbędne są inwestycję. Tym razem postawiliśmy na automatyczną bigówko- falcerkę Multigraf Touchline CF-375, która przyspieszy wykonywanie zleceń, które wymagają bigowania albo bigowania ze składaniem. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim:

  • ulotki reklamowe,
  • tryptyki, wizytówki składane,
  • plecki do kalendarzy,
  • karty menu,
  • zaproszenia i kartki okolicznościowe.

Maszyna Model Foldmaster Touchline CF-375 umożliwia jednoczesne bigowanie i falcowanie.

Automatyczna bigówko-falcerka Foldmaster Touchline CF-375

Nasza drukarnia internetowa oferuje nie tylko wydruk ulotek, ale też wiele innych usług. Kupiona przez nas maszyna posiada najwydajniejszy na rynku system bigująco-falcujący i solidną konstrukcję. Podawanie arkuszy odbywa się od góry, z wysokiego stosu. Urządzenie ma wbudowany kompresor do podawania arkuszy. Steruje się nim łatwo za pomocą dotykowego, kolorowego monitora. Można przerobić aż 6000 arkuszy na godzinę.

Czym jest falcowanie?

Falcowanie to inaczej złamywanie. Polega na jedno- lub wielokrotnym składaniu papieru, czystego albo zadrukowanego, na pół lub w dowolnych proporcjach, na różne sposoby w różnych kierunkach, aby osiągnąć docelowy format i liczbę stron składki. Każde miejsce zaginania arkusza nazywane jest falcem (złamem). Po złożeniu tworzy się nowa krawędź.

Czym jest bigowanie?

Bigowanie jest procesem introligatorskim polegającym na ułatwieniu zginania materiału w konkretnym miejscu materiału. Bigowanie to wykonywanie na papierze albo kartonie specjalnych wgnieceń. Wgniecenia te umożliwiają odpowiednie zgięcie kartonu. Bigowanie jest bardzo przydatne w przypadku grubszego kartonu, z którego tworzy się na przykład zaproszenia, teczki lub kartony. Bigowanie to proces trwały i nieodwracalny, stosowany przy papierach o większej gramaturze.

Papier niepowlekany jest łatwiejszy do zginania niż papier powlekany. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z naszą drukarnią online