do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Druk plakatów - jak przebiega?

Druk plakatów - jak przebiega?

Aktualności 2020-12-01

Wiele drukarni posiada w swojej ofercie druk plakatów. Jeżeli potrzebujesz plakatów w małej ilości, to polecamy Ci druk plakatów cyfrowy. Natomiast jeśli chcesz zamówić większe ilości plakatów, to lepiej sprawdzi się druk offsetowy. Druk plakatów wielkoformatowy, czyli solwentowy, lateksowy lub pigmentowy, będzie odpowiedni, gdy chcesz zamówić niewielkie ilości plakatów o dużych rozmiarach albo o niestandardowej wielkości. W Drukarni Wydruk możesz wydrukować nie tylko klasyczne plakaty, ale również postery reklamowe, zapowiedzi imprez kulturalnych, afisze, czy obwieszczenia.

Druk plakatów - doskonały pomysł na niedrogą reklamę

Druk plakatów jest jedną z najczęściej stosowanych form reklamy. Gdy jest właściwie zaprojektowany i wyeksponowany, to ma szansę dotrzeć do naprawdę dużej grupy odbiorów. W Drukarni Wydruk możesz szybko i prosto zamówić druk plakatów reklamowych, informacyjnych, zapraszających na przedstawienie teatralne albo film, koncert, czy festiwal. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Drukarnia Wydruk oferuje druk plakatów w wielu niestandardowych rozmiarach (od A4 do B1). W ofercie tej drukarni są również niestandardowe formaty plakatów wielkoformatowych. Wszystko po to, aby druk plakatów był jak najprostszy dla ich klientów.

Druk plakatów - na czym polega cyfrowy druk plakatów?

Plakaty są drukowane cyfrowo przy mniejszym nakładzie. Najczęściej są to plakaty w formacie A3 lub A4. Tego rodzaju plakaty są drukowane na papierze kredowym o różnych gramaturach. Drukarnia Wydruk ma w swojej ofercie druk plakatów na papierze matowym albo błyszczącym.

Druk plakatów offsetowy - jak wygląda?

Jeżeli zależy Ci na zamówieniu druku plakatów w dużych ilościach, to polecamy Ci druk offsetowy. Dzięki temu będziesz miał gwarancję bardzo wysokiej jakości oraz niskich cen. W taki sposób są często drukowane na przykład plakaty wyborcze. Cena druku offsetowego zmniejsza się proporcjonalnie razem z nakładem. Plakaty drukowane offsetowo zazwyczaj są zabezpieczane za pomocą lakieru dyspersyjnego. Druk plakatów offsetowy może być również uszlachetniony przy użyciu lakieru UV. W ofercie Drukarni Wydruk znajduje się papier offsetowy oraz kredowy matowy lub błyszczący.

Druk plakatów wielkoformatowy - kiedy warto go wybrać?

Jeżeli jest Ci potrzebna niewielka ilość plakatów o dużych rozmiarach, to najlepiej zamów plakaty wielkoformatowe. Są one drukowane na wysokiej jakości ploterach. Stanowią doskonałe nośniki reklamowe. Tego rodzaju plakaty mogą być dodatkowo zabezpieczone przez laminowanie z wykorzystaniem folii błysk lub mat. W tej technologii możliwy jest druk plakatów w pojedynczych egzemplarzach.