do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Drukarnia opakowań - jakie opakowania może Ci zaoferować?

Drukarnia opakowań - jakie opakowania może Ci zaoferować?

Aktualności 2020-08-19

Jakie musi być opakowanie, w którym, będziesz wysyłał swoje produkty do klientów? Oczywiście, że bardzo ważna jest jego wytrzymałość i bezpieczeństwo, ale równie istotna jest estetyka. Jeżeli opakowanie produktu, będzie miało ładny wygląd, to klienci z pewnością to docenią. Dobre opakowanie powinno być łatwe do zapamiętania i niepowtarzalne. Opakowanie jest Twoją wizytówką i nie możesz o tym nigdy zapominać. Właśnie dlatego warto zamówić je w drukarni opakowań i zostawić konkurencję daleko w tyle.

Drukarnia opakowań - dlaczego warto zamówić opakowania z tektury litej?

Opakowania z kartonu bardzo dobrze zabezpieczają przed działaniem czynników zewnętrznych i dodatkowo mają atrakcyjną cenę. Są odpowiednie do pakowania w niej dosyć lekkich produktów, ponieważ tego rodzaju opakowania nie mają dużej sztywności oraz wytrzymałości. Jednak to też paradoksalnie jest ich plusem, ponieważ opakowania kartonowe są wyjątkowo elastyczne i można je łatwo dopasować do produktu. Opakowania kartonowe mogą mieć różną gramaturę oraz powleczenia. Gramatura opakowań kartonowych to zazwyczaj 250-400 g/m 2. Opakowania tego rodzaju bardzo dobrze sprawdzą się w następujących branżach: kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej, odzieżowej, obuwniczej albo zabawkarskiej.

Drukarnia opakowań - jakie zalety mają opakowania z tektur falistych?

Drukarnia opakowań może Ci zaoferować również dobrej jakości opakowania z tektury falistej. Będą one odpowiednia do zapakowania ciężkich przedmiotów, ponieważ są niezwykle wytrzymałe. Opakowania z tektury falistej mogą być kaszerowane lub nie. Opakowania zwykłe (niekaszerowane) nie są tak estetyczne, jak opakowania kaszerowane, ale za to są przystępne cenowo. Opakowania z tektur falistych mogą być jedno lub dwuczęściowe. Mogą być wykonane zarówno z tektury szarej, jak i białej. Dla urozmaicenia można dodać do nich ciekawy nadruk.

Drukarnia opakowań - czym są opakowania kaszerowane?

Drukarnia opakowań to miejsce, w którym możesz zamówić również bardzo estetyczne opakowania kaszerowane. Są one wykonywane z wykorzystaniem wysokiej jakości druku offsetowego. Mogą mieć bardzo różną budowę i charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Zapewniają one zapakowanym w nie produktom bardzo wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Opakowania kaszerowane są tworzone z tektury falistej lub litej. Mogą być oklejone papierem powlekanym, niepowlekanym lub ozdobnym, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Opakowania kaszerowane doskonale się sprawdzą w branży ogrodniczej lub ceramicznej, ze względu na swoją wyjątkową trwałość.