do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Pocztówki - czy ich wysyłanie jeszcze ma sens?

Pocztówki - czy ich wysyłanie jeszcze ma sens?

Aktualności 2023-04-05

Czy wysyłanie pocztówek z wakacji nadal jest modnym trendem, czy może już totalnym przeżytkiem?

Pamiętasz jeszcze ten czas, gdy w czasie podróżowania do innego miasta, od razu wysyłałeś pocztówkę z pozdrowieniami do rodziny lub znajomych?

Dzisiaj już tak nie robisz. Powód jest prosty. Zdjęcie, a nawet filmik na żywo możesz przesłać im swoim smartfonem. Poczują się, jakby byli z Tobą na wycieczce.

I niby wszystko super, a jednak czegoś dziwnie żal. Pocztówka mimo wszystko była czymś namacalnym. Pamiętasz tę chwilę, gdy przynosił Ci ją listonosz. Może długo na nią czekałeś, bo chciałeś, żeby pamiętała o Tobie koleżanka, w której się podkochujesz od początku roku szkolnego.

A może wręcz przeciwnie? Zupełnie się nie spodziewałeś nadejścia pocztówki od ziomka. To, że chciało mu się coś do Ciebie wysłać, wywołało uśmiech na Twojej twarzy. Obiecujesz sobie, że gdy tylko, gdzieś się ruszysz, to też kupisz mu najpiękniejszą widokówkę w mieście.

Czy to oznacza, że w dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na pocztówki? Czy ich wysyłanie Pocztą Polską do znajomych powinno już dawno odejść do lamusa? Postaramy się rozstrzygnąć ten dylemat.

Czy wysyłanie pocztówek z wakacji jest passe?

Wakacje to podróże i błogi odpoczynek. Często po całym roku naprawdę ciężkiej harówki. Marzysz wtedy pewnie o tym, aby odciąć się od całego świata.
Gdy już uda Ci się wyrwać z miasta, to najpierw chcesz tylko jednego. Ciszy. Jednak, w szczególności, gdy na te wakacje wyjeżdżasz sam, to ta cisza szybko zaczyna Cię nudzić, a nawet lekko niepokoić.

Oczywiście możesz wysłać szybkiego smsa do znajomych, ale czujesz, że to jakoś nie to. Wiadomość tekstowa nie odda tego piękna, które Cię otacza, jego klimatu. To zwyczajnie bez sensu.

Wtedy wpadasz na pomysł, żeby jednak mimo wszystko zebrać się w sobie i wysłać im pocztówki. Nie dość, że będą mieli od Ciebie coś namacalnego, to jeszcze zajmiesz czas.

Poszukiwania kiosku i wybieranie pocztówek

Wysyłanie pocztowek jest ostatnim etapem całej operacji. Poprzedza je wiele równie miłych chwil.
Wszystko zaczyna się od poszukiwania miejsca, w którym możesz taką pocztówkę kupić. Przy okazji zwiedzisz okolicę i może nawet uda Ci się kupić pamiątki dla bliskich. Gdy już znajdziesz odpowiedni kiosk lub punkt informacji turystycznej, to wtedy czeka Cię kolejny etap, czyli wybieranie.

Wreszcie znajdujesz takie, które naprawdę Ci się podobają. Następnie idziesz na pocztę, wysyłasz i czujesz się szczęśliwy. Dlatego pocztówki nigdy nie staną się passe. Warto je wysyłać, zarówno te prywatne, jak i firmowe.