do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC dla Drukarni Wydruk

Certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC dla Drukarni Wydruk

Aktualności 2024-04-24

Mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość dla naszych klientów. Ostatnio przeprowadzony w Drukarni Wydruk w Katowicach audyt zakończył się sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC.

Taki certyfikat to rzeczywiste potwierdzenie naszych wysokich standardów jakości oraz zaangażowania w ochronę środowiska.

Co to jest Certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC?

Czy widziałeś już kiedyś w sklepie „Zielone drzewko” z napisem FSC®? Takie logo możesz dostrzec na produktach wykonanych z drewna. FSC®, czyli Forest Stewardship Council® to organizacja odpowiedzialna za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru.

Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® umożliwia pozyskiwanie drewna nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Standard FSC® jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. To również z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Certyfikat FSC® CoC opiera się na tak zwanym łańcuchu kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody). Aby dany produkt mógł otrzymać etykietę FSC®, to na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca muszą być przestrzegane zasady zgodne ze standardem FSC®.

Występuje kilka elementów wchodzących w skład łańcucha dostaw FSC® CoC. Najważniejsze jest to, żeby go nie przerwać. Wymagania dotyczące certyfikatu odnoszą się dosłownie do każdego elementu, czyli do całego łańcucha pochodzenia.

Certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC dla Drukarni Wydruk

Łańcuch składa się z następujących elementów ( właśnie w wymienionej poniżej kolejności):

  • Pozyskanie drzewa z lasu
  • Obróbka drzewa
  • Produkcja wyrobów drewnianych
  • Pakowanie
  • Dystrybucja
  • Sprzedaż

Co oznacza przyznanie takiego certyfikatu?

Przeprowadzony w naszej drukarni audyt potwierdził, że spełniamy wszystkie wymagania określone w standardach FSC-STD-40-004 (V3.1) EN oraz FSC-STD-50-001 (V2.1) EN dotyczących Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC®.

Dla nas to duże wyróżnianie, a dla Ciebie informacja, że angażujemy się w odpowiedzialne zarządzanie lasami oraz dbałość o zrównoważone praktyki biznesowe. To również dowód na to, że bardzo ważna jest dla naszej drukarni ochrona środowiska naturalnego. Przyczyniamy się do promowania odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi na całym świecie.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że audyt przebiegł pomyślnie dla Drukarni Wydruk w Katowicach. Gwarantujemy, że będziemy robić wszystko, aby jeszcze bardziej podnieść poziom świadczonych przez nas usług.