do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Co powinien zawierać folder firmowy?

Co powinien zawierać folder firmowy?

Aktualności 2020-01-07

Folder firmowy to najlepszy sposób, żeby pokazać potencjalnemu klientowi Twoją szczegółową ofertę. Wiele osób preferuje przeglądanie folderu reklamowego w zaciszu domowym, aby mieć czas na spokojne podjęcie decyzji i przemyślenie wszystkiego. Właśnie dlatego przygotowanie odpowiedniego folderu reklamowego jest tak istotne. Dzięki niemu możesz nie tylko poinformować klientów o Twoich produktach i usługach, ale również możesz je promować i zachęcić klientów do działania. Podpowiemy Ci, w jaki sposób zaprojektować folder reklamowy, aby wzbudził w ludziach zainteresowanie.

Ważne są emocje

Przede wszystkim musisz wywołać w osobie, która patrzy na Twój folder reklamowy pozytywne emocje. Pomyśl sobie w tej chwili na przykład o folderach reklamowych, które tworzą firmy oferujące różnego rodzaju podróże. Jakie są te katalogi? Kolorowe, wzbudzające piękne wspomnienia i chęć pojechania w ciekawe miejsce. Gdy dana osoba patrzy, na taki katalog, w którym są pokazane przepiękne góry, morze, jeziora i wypoczynek pod palmami, to już ma chęć rezerwować termin wycieczki. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Zadaniem dobrego folderu firmowego jest wywołanie tego rodzaju emocji. Musisz skoncentrować się na tworzeniu ofert, z których potencjalny klient będzie pragnął skorzystać.

Równie istotne są informacje

Tutaj niestety bardzo łatwo jest przesadzić i wręcz przytłoczyć klienta informacjami. To oczywiste, że chcesz powiedzieć o swojej firmie, jak najwięcej i pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak wystarczy, że podasz klientowi te ważne szczegóły w skoncentrowanej dawce, aby szybko mógł się zorientować, czy Twój produkt lub usługa jest dla niego odpowiednia. Postaw się na miejscu klienta i zadaj sobie pytanie, co Ty chciałbyś wiedzieć o danym produkcie, a następnie folderze firmowym zamieść tylko te informacje.

Nie zapomnij o zdjęciach

Są istotne, ponieważ większość klientów właśnie na nie patrzy w pierwszej chwili. Powinny być bardzo wysokiej jakości. Najlepiej nie próbować robić ich samemu. O wiele lepiej poproś o pomoc fotografa, który na co dzień zajmuje się fotografią produktową i doskonale wie, w jaki sposób wyeksponować zalety danego produktu.

Nie oszczędzaj!

Wiadomo, że wydruk folderu firmowego, to spory wydatek. Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić to najtaniej. Jednak mimo wszystko, nie jest to dobra droga. Może nie zapłacisz za folder firmowy dużych pieniędzy, ale istnieje bardzo realne ryzyko, że będzie on słabej jakości, to od razu zauważą również potencjalni klienci. Może ich zniechęcić do Ciebie to, że na nich oszczędzasz. Dobrej jakości foldery firmowe, możesz wydrukować w naszej drukarni Foldery firmowe mogą być zszywane zeszytowo, klejone na „gorąco” lub spiralowane.