do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Teczki firmowe- jak wybrać najlepiej?

Teczki firmowe- jak wybrać najlepiej?

Aktualności 2020-01-24

Samo zamówienie teczek firmowych może wydawać się proste. Z pozoru. Jednak zanim zdecydujesz się zlecić drukarni ich wykonanie, to najpierw musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pomożemy Ci w tym.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu teczki firmowej?

Przede wszystkim musisz zastanowić się, co chcesz umieścić na teczce firmowe, poza nazwą i logotypem firmy oraz nad tym, w jaki sposób rozmieścić poszczególne elementy. Jeżeli już masz to dokładnie przemyślane, to na spokojnie możesz przejść do kolejnego etapu, czyli zamówienia druku teczek firmowych. Podpowiemy Ci, jakie parametry techniczne wybrać.

Jaki papier będzie najlepszy do wydruku teczek firmowych?

Określenie jakości papieru jest istotne, nie tylko przy druku materiałów reklamowych. Natomiast przy zamawianiu teczek firmowych musisz pamiętać o tym, że papier z którego będą wykonane nie może być zbyt giętki. Najlepszy będzie papier kredowy o gramaturze 350 g lub karton 300-350 g.

Jaka powinna być ilość bigów?

Może zaczniemy najpierw od tego, czym tak w ogóle są te bigi? Są to pewnego rodzaju wgniecenia, dzięki którym można łatwiej wykonać zagięcia. W przypadku teczek firmowych będzie to zawsze grzbiet teczki (przeważnie 1-2 bigi) oraz bigi przy skrzydełkach jeżeli występują. Skrzydełka mogą być dwa (dół, bok), trzy (dół, bok, góra) na jednej lub obu kartkach. Zamiast skrzydełek możemy wkleić przeźroczystą trójkątną kieszonkę lub pasek przytrzymujący dokumenty.

Gdy w teczce firmowej musi być miejsce na wizytówkę?

Jak najbardziej. Bez względu na to, czy zamówisz teczki jednobigowe, czy dwubigowe, to możesz poprosić drukarnię o przygotowanie na dolnym skrzydełku teczki firmowej miejsca na wizytówkę. Drukarnia zajmie się wykonaniem na teczkach specjalnych nacięć, w które można szybko wsunąć wizytówkę. Większość drukarni za taką usługę nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

A co z wykończeniem teczki firmowej?

Ze względu na to, że jest ono Twoją wizytówką, to powinno być jak najlepiej dopracowane. Teczki mogą być zafoliowane, na przykład za pomocą folii matowej lub błyszczącej. Dzięki temu teczki będą dużo bardziej odporne na zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest również zamówienie teczek firmowych, których niektóre elementy są pokryte lakierem UV. Bardziej uszlachetnione teczki posiadają tłoczenie wklęsłe/wypukłe lub/i hot stamping (elementy pokryte folia kolorową na gorąco).
Takie teczki znajdziesz w drukarni Wydruk. Teczki mogą być również drukowane w kolorach pantonowych.