do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Druk wizytówek- od czego zacząć?

Druk wizytówek- od czego zacząć?

Aktualności 2020-02-04

Jeżeli masz już projekt wizytówek, to pewnie teraz zastanawiasz się nad tym, jak go wydrukować. Musisz sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Jaki papier wybrać? Co oznacza gramatura papieru? Czy lepsza będzie wizytówka foliowa, czy lakierowana? Postaramy się pomóc Ci rozwiązać te wszystkie dylematy związane z drukiem wizytówek. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, Twoja firma będzie się mogła pochwalić perfekcyjnymi wizytówkami.

Jak wydrukować projekt wizytówki?

Standardowe wizytówki są drukowane na papierze kredowym o gramaturze 350 gramów. Wbrew pozorom są to dość grube kartoniki. Jednak mimo to dość szybko się niszczą i łatwo jest je powyginać. Jednak jeżeli zależy Ci na tym, żeby wykonać druk wizytówek jak najtaniej, to wybierz właśnie to rozwiązanie.

Wizytówki lakierowane i foliowane

Drugą możliwością jest zamówienie wizytówek lakierowanych i foliowanych. Możesz wybrać lakier błyszczący lub folię matową. Dużo bardziej stylowa jest matowa. W dodatku tego rodzaju wizytówki są bardziej odporne na uszkodzenia. Takie wizytówki są dość skromne, ale jednocześnie eleganckie.

Rodzaje wizytówek

Możesz również zdecydować się na wydruk wizytówek z folią soft-touch, czyli matową folią, która jest bardzo miła w dotyku. Na pewno jest to ciekawe rozwiązanie, które warto jest wziąć pod uwagę. Kolejnym rozwiązaniem jest połączenie folii matowej z lakierem wybiórczym. Wtedy otrzymasz matowe wizytówki z błyszczącymi elementami.Na pewno takie wizytówki są niezwykle eleganckie i efektowne.

Nowoczesne wizytówki

Polecamy również wizytówki multiloft. Są to bardzo twarde wizytówki warstwowe, które na brzegu posiadają pasek w dowolnym kolorze. Takie wizytówki są niezwykle odporne na uszkodzenia i jednocześnie nowoczesne. Wszystkie wymienione wyżej wizytówki mogą mieć proste lub zaokrąglone rogi oraz wycięcia w środku.

Wizytówki wykonane techniką hot-stampingu

Hot-stamping lub inaczej hot print to wtłaczanie folii na gorąco. Wykorzystuje się do niego folię hot-stampingową, która jest odpowiednia do wytłaczania elementów w wysokiej temperaturze oraz matryce magnezowe. To jedna z metod uszlachetniania druku. Wizytówki wykonane tą metodą są bardzo estetyczne i wyróżniające się.
Tłocznie wypukłe inaczej suchy tłok to tłocznie papieru poprzez odpowiednio wykonaną matrycę magnezową lub polimerową. Tłoczony element może być wypukły lub wklęsły.

Rodzaje folii hot-stampingowych

  • Folie metaliczne - są najczęściej wykorzystywane do hot-stampingu. Zazwyczaj występują w kolorach srebrnym, złotym lub miedzianym.
  • Folie pigmentowe - szeroki wybór kolorów, mogą być matowe lub błyszczące.
  • Folie perłowe - mają dużą przeźroczystość i występują w wielu kolorach.
  • Folie dyfrakcyjne - folie metaliczne wzbogacone o siatkę dyfrakcyjną, czyli przyrząd optyczny składający się z bardzo wąskich, równoległych do siebie oraz równych szczelin.

Całkowicie niestandardowe wizytówki

Możesz też postawić na niecodzienne rozwiązania, jeżeli chodzi o wizytówki, ale musisz się liczyć z tym, że bardzo mało drukarni, będzie miało możliwość ich wydrukowania. Mamy tutaj na myśli plastikowe, przezroczyste lub PCV.

Dodatkowe możliwości

Gdy zamawiasz druk wizytówek, to powinieneś jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj druku. Większość drukarni oferuje offsetowy lub cyfrowy. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, to lepiej postaw na druk offsetowy. Zwróć też uwagę na rozmiar wizytówki. Standardowy to: 90x50 mm. Przy wizytówce składanej jest to 90x50 mm, a po rozłożeniu 180x50mm. Wizytówki o tych rozmiarach są idealne do wizytowników. Jednak możesz zamówić wizytówki w niestandardowym rozmiarze i kształcie, na przykład z zaokrąglonymi rogami, kwadratowe albo w kształcie rombu. Sprawdź też, czy drukarnia oferuje jeszcze jakieś dodatkowe usługi, takie jak na przykład: cięcie, bigowanie, składanie, kontrola jakości, czy pakowanie wizytówek.