do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Dlaczego lepiej mieć drukowane raporty roczne zamiast cyfrowych?

Dlaczego lepiej mieć drukowane raporty roczne zamiast cyfrowych?

Aktualności 2023-01-17

W każdym roku firmy mają obowiązek sporządzania raportu rocznego. Ma on dwa zadania. Pierwsze polega na tym, żeby poinformować udziałowców przedsiębiorstwa o działaniach, jakie przeprowadziło w ostatnim roku. Natomiast drugi cel polega na tym, żeby przekazać istotne informacje finansowe dla zarządu.

Drukować, czy nie drukować? Oto jest pytanie!

Gdy nadchodzi moment sporządzania raportu rocznego, to pewnie jeżeli jesteś właścicielem firmy, to masz mocną zagwozdkę. Intensywnie zastanawiasz się nad tym, czy wydrukować raport, czy może lepiej opublikować go w sieci.

Koniec roku wypada już jutro. To najwyższa pora, żeby wreszcie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pomożemy Ci w tym. W artykule znajdziesz najważniejsze plusy raportów w wersji drukowanej.

Jakie zalety mają raporty roczne drukowane?

Możesz mieć takie wrażenie, że raporty drukowane już dawno wyszły z mody i nie warto w nie inwestować. Daj nam chwilę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję!

Jak dzisiaj wygląda świat cyfrowy? Aby zrozumieć, co mamy na myśli wystarczy, że zajrzysz na swoją własną skrzynkę pocztową.

Jest tak przeładowana informacjami, że zupełnie nie masz pojęcia, którą wiadomość e-mail przeczytać w pierwszej kolejności.

W dodatku, naprawdę trudno jest Ci rozstrzygnąć, co jest ważne, a co możesz wrzucić do kosza. Apropo kosza…

Czy chcesz, aby raport roczny Twojej firmy trafił właśnie tam? Pewnie nie. A nawet zdecydowanie nie.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wysłanie do Twoich udziałowców raportu rocznego w klasycznej, to znaczy drukowanej wersji.

Wtedy jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że ktoś do niego chociaż zajrzy.

Podsumowując, raport roczny w wersji drukowanej to:

  • Oszczędność czasu dla jego odbiorców (nie muszą spędzać cennych minut na grzebaniu w skrzynce elektronicznej). 
  • Wygoda (odbiorca może go przeczytać w dowolnym miejscu i czasie, a nawet zabrać go ze sobą do pracy).
  • Piękny wygląd ( gdy zlecisz wydruk firmowego raportu rocznego, na przykład Drukarni Wydruk w Katowicach, to będzie się on prezentował naprawdę intrygująco. Aż odbiorca będzie chciał zobaczyć, co kryje się w jego wnętrzu).
  • Wartość kolekcjonerska (niektórzy udziałowcy lubią nie tylko widzieć, co dzieje się w firmie, ale też zbierać dostarczane od niej materiały. Dlatego dobrze jest zatroszczyć się o to, żeby raporty roczne prezentowały się wyjątkowo. Wtedy udziałowiec będzie je mógł na przykład postawić na półce i chwalić się nimi bliższym i dalszym znajomym)