do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Dlaczego warto wybrać druk publikacji z twardą oprawą?

Dlaczego warto wybrać druk publikacji z twardą oprawą?

Aktualności 2023-08-03

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz wydać obszerne opracowanie lub publikację, to potrzebna Ci jest trwała i estetyczna oprawa. Gdy zastosujesz odpowiednie rozwiązania, to będziesz mógł wygodnie korzystać z książki bez obaw, że okładka się nagle rozklei lub pozagina.

W naszej Drukarni Wydruk w Katowicach mamy w ofercie bardzo wiele rozwiązań. Sprawią one, że Twoja publikacja lub broszura będzie się prezentowała naprawdę profesjonalnie. Zachowa swoją początkową formę nawet wtedy, gdy będziesz ją wielokrotnie kartkował. Myślisz o tym, czy warto w ogóle płacić za twardą oprawę?

Zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu do samego końca. Znajdziesz w nim najważniejsze zalety książek w twardych oprawach.

Wytrzymałe łączenie, czyli klej PUR i nicie konopne

Na wysoką jakość oprawy ma wpływ wykorzystanie właściwej metody introligatorskiej. Umożliwi ona solidne połączenie ze sobą wszystkich niezbędnych elementów. Użycie nici konopnych do przeszycia poszczególnych części da ci pewność, że kartki nie zaczną nagle wypadać. Natomiast trwałe klejenie połączy całość z okładką. Książki klejone za pomocą metody PUR nie zaczną się odkształcać nawet w sytuacji, gdy rozłożysz je na płasko. Nie rozkleją się również przez zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę otoczenia.

Tę technikę polecamy, w szczególności w przypadku wielostronicowych publikacji. Zastosowanie kleju PUR, to znaczy specjalistycznego kleju poliuretanowego, da Ci możliwość otwierania katalogu lub książki pod dużym kątem lub całkowicie na płasko. To w bardzo dużym stopniu zwiększy jakość je użytkowania. Przedłuży również jej trwałość.

Sprawdzone od wielu lat rozwiązania, czyli tektury introligatorskie

Okładkę w tego rodzaju oprawach możesz kojarzyć stąd, że jest ona klejona w kilku krokach. Na zewnętrzną część złożona jest między innymi tektura introligatorska. Gwarantuje ona odpowiednią wytrzymałość i bardzo wysoką jakość oprawy. Natomiast odpowiednio dopasowana grubość okładki powoduje, że publikacja prezentuje się naprawdę profesjonalnie i estetycznie. Tektura może być również znakomitą podstawą do naklejenia wybranego wykończenia. W Drukarni Wydruk w Katowicach możesz zamówić oprawy twarde z materiału lub z papieru.

Metoda wykorzystywana przy produkowaniu twardych okładek jest zupełnie inna niż w przypadku druku katalogów klejonych lub broszur szytych. Wtedy okładka nie jest dodatkowo wzmacniana. To tylko integralny element opracowania. Którą metodę Ty wybierasz?