do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Druk offsetowy białą farbą !

Druk offsetowy białą farbą !

Aktualności 2017-05-29

Druk białą farbą w technice offsetowej na podłożach barwionych w masie, papierach typu kraft - U NAS TO MOŻLIWE! Idealne na zaproszenia, vouchery, koperty, torby z papieru kraft. Jeżeli potrzebujesz wydrukować białą grafikę na ciemnym tle, to zgłoś się do naszej drukarni cyfrowej. Gwarantujemy bardzo wysoką jakość.

Idealne na zaproszenia, vouchery, koperty, torby z papieru kraft.

Dlaczego warto postawić na biały druk?

Biały druk na ciemnym tle jest coraz częściej stosowany w projektach graficznych. Skąd to się bierze? Głównie stąd, że zestawienie białej grafiki z całkowicie kontrastową czernią, powoduje, że jasna grafika albo napis jest nie do przeoczenia dla odbiorcy oglądającego na przykład plakat reklamowy. Warto tutaj zaznaczyć, że też oferujemy druk plakatów lub gazetek promocyjnych. Nawet najbardziej intensywny czerwony kolor nie będzie dawał tak spektakularnego efektu jak biały druk na czarnym tle. Biały druk jest również chętnie wykorzystywany przy wydrukach w mniejszym formacie.

Możesz u nas zamówić na przykład wizytówki, zaproszenia lub kartki świąteczne, których biała treść zostało umieszczona na szlachetnym papierze barwionym. To doda im wiele elegancji.

Co oznaczają pojęcia overprint i knockout?

Wiesz już, jak to działa w teorii. A w praktyce? Może wyjaśnimy to na konkretnym przykładzie. Wyobraź sobie, że chcesz, abyśmy wydrukowali dla Ciebie czarną wizytówkę z białym napisem. W jaki sposób się do tego zabierzemy? Cała procedura może Ci się wydawać dziecinnie prosta, ale zapewniamy Cię, że nie wystarczy czarne tło oraz biały napis. Stworzenie takiej wizytówki wymaga znajomości dwóch wspomnianych wcześniej pojęć, czyli overprint i knockout.

Overprint polega na zastosowaniu białego wydruku. Wtedy poza standardowymi kolorami wykorzystujemy również dodatkowo biały kolor. Natomiast knockout polega na wycięciu z projektu elementów, które mają być w białym odcieniu. Biały kolor jest tłem, na którym drukuje się kolorowy nadruk. Do zastosowania tej metody nie są potrzebne zaawansowane projekty, ani sprzęt. Jest powszechnie stosowana w drukarniach.