do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Drukarnia Śląsk - co warto w niej wydrukować?

Drukarnia Śląsk - co warto w niej wydrukować?

Aktualności 2021-02-17

Wiele osób zastanawia się nad tym, co warto zlecić drukarni Śląsk, a co można wydrukować samodzielnie na domowej drukarce. Jakimi projektami powinna się zająć drukarnia Śląsk? Co warto oddać w ręce profesjonalistów?

Drukarnia Śląsk - w czym może Ci pomóc?

Kiedy lepiej jest oddać projekt do drukarni Śląsk, a kiedy można poradzić sobie z jego wydrukowaniem samodzielnie. To wszystko zależy od kilku bardzo ważnych parametrów. Można do nich zaliczyć na przykład: nakład, format, jakość i spodziewany efekt. Istotny jest też papier albo podłoże, na którym chcesz drukować. Drukarnia Śląsk może Ci zaoferować nie tylko tradycyjny papier, ale również podłoża ozdobne, na przykład wykonane z tworzyw sztucznych. Wydruk na domowej drukarce może być dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy masz do wydrukowania czarno-białe materiały i nie oczekujesz od nich wyjątkowej jakości. Na domowej albo na firmowej drukarce z sukcesem możesz wydrukować między innymi: dokumenty, faktury i pisma urzędowe. Tradycyjna drukarka to dobre urządzenie również do drukowania na niej takich materiałów jak: plannery, proste zaproszenia, plakaty informacyjne lub niskonakładowe ogłoszenia. Jednak to tyle.

Domowa drukarka nie poradzi sobie, gdy będziesz potrzebował wydrukować na niej materiału o bardzo wyrazistych kolorach, w niestandardowym formacie, na grubszym podłożu albo będziesz Ci zależało na najlepszej, offsetowej jakości druku oraz na druku na papierach powlekanych (kredowych).
Inaczej jest w przypadku drukarni. Tutaj możesz sobie zażyczyć, czego tylko potrzebujesz. Profesjonalny sprzęt daje o wiele większe możliwości. Drukarnia Śląsk może wydrukować również na przykład ulotki z uszlachetnieniem lub z perforacjami. Możesz również wybrać, czy chcesz wydruk na papierze matowym, czy błyszczącym. Profesjonalna drukarnia pomoże Ci zadbać dosłownie o każdy szczegół Twojego projektu.

Przykłady uszlachetnień

Drukarnia Śląsk - czy można jej zlecić wydruk zdjęć?

Drukowanie fotografii jest kolejną problematyczną kwestią. Czy wystarczy Ci domowa drukarka, czy lepiej wysłać zdjęcia do drukarni? Tutaj też wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekujesz. Jeżeli masz zamiar drukować zdjęcia tylko raz na jakiś czas, to dobrym pomysłem będzie zakup drukarki, która poradzi sobie z drukiem na specjalnym fotograficznym podłożu. Natomiast gdy potrzebujesz większej liczby odbitek, to drukowanie ich na zwykłej drukarce jest nieopłacalne.

O wiele lepiej dostarczyć plik ze zdjęciami do wydruku do Drukarni Śląsk. Profesjonalna drukarnia daje nie tylko możliwość zamówienia dużej ilości zdjęć, ale również ich powiększenia i wydrukowania w większym formacie, na przykład 40x50 cm. Wtedy taką pojedynczą fotografię można oprawić w ramkę lub zrobić z niej plakat. Taki samodzielnie zrobiony ze zdjęcia obraz jest świetną pamiątką lub bardzo dobrym pomysłem na prezent urodzinowy.

Ceny za taką usługę są atrakcyjne, a jakość wydruku fotografii, nieporównywalnie wyższa. Nie trzeba długo czekać na wykonanie takiego zlecenia, co jest kolejną zaletą.