do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Ekologia w druku - na co zwracać uwagę?

Ekologia w druku - na co zwracać uwagę?

Aktualności 2023-10-19

Czy wiesz, że Białystok jest w europejskiej czołówce czystych, ekologicznych miast? Na 109 pozycji, stolica Podlasia uplasowała się na 7. miejscu.

Z ankiet przeprowadzonych przez Eurostat, wynika, że aż 91% mieszkańców jest zadowolonych z czystości. Żeby utrzymać tak wysoką pozycję, chętnie inwestują w odnawialne źródła energii, takie jak na przykład fotowoltaika.

Jak można ograniczyć ślad węglowy?

W dzisiejszych czasach podróże są bardzo istotnym elementem życia. Mamy tutaj na myśli zarówno rozwój osobisty, jak i zawodowy. Jednak mamy też świadomość tego, że podróżowanie przyczynia się do wytwarzania dwutlenku węgla i do zmian klimatycznych.

Z tego względu tak ważne jest, żeby podejmować działania, które mają na celu zmniejszenie śladu węglowego w czasie odbywanych podróżnych. Poniżej opracowaliśmy dla Ciebie kilka prostym, ale dobrze działających metod na zmniejszenie negatywnego działania podróżowania na środowisko naturalne.

Już od wielu lat ekologia jest tematem, który jest istotny praktycznie dla każdej dziedziny działalności. Ciągłe wzrastanie zanieczyszczania środowiska staje się coraz większym problemem.

Wielu osób po prostu obawia się tego, co stanie się dalej. Odnosi się to między innymi do zaśmiecania środowiska, czy do emitowania szkodliwych substancji. Kolejnym ważnym problemem jest nadmierna, agresywna eksploatacja surowców.

Dlatego ekologia jest również bardzo ważna w przypadku drukowania. Dobrze pamięta o tym również Drukarnia Wydruk w Katowicach.

Ekologia w Druku

Jakie jest znaczenie druku we współczesnym świecie?

Musimy uczciwie przyznać, że wynalezienie druku było prawdziwym przełomem. Potwierdza to obecna popularność materiałów drukowanych. Można je spotkać praktycznie w każdym miejscu. Mamy tutaj na myśli zarówno kartonowe i papierowe opakowania, jak i materiały reklamowe, oraz wizytówki.

Nie możemy tutaj zapomnieć o gazetach i książkach.
Drukowanie online lub stacjonarnie jest wykorzystywane przede wszystkim do komunikowania, oraz do przekazywania informacji. Pomaga w wykonywaniu codziennych czynności. Jest pomocne między innymi w edukowaniu, udzielaniu porad i instrukcji, czy w rozrywce.

Dodajmy na samym końcu jeszcze, że popularność drukowanych wizytówek nadal jest gigantyczna. To samo odnosi się również do ulotek, folderów, wizytówek, czy opakowań. Gdy weźmiemy pod uwagę, że do ich wyprodukowania niezbędne są określone materiały, to pewnie bez problemu możesz sobie wyobrazić, że jest to bardzo duże obciążenie dla środowiska naturalnego.