do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Jak wygląda tworzenie plakatów reklamowych?

Jak wygląda tworzenie plakatów reklamowych?

Aktualności 2021-09-02

Plakat jest typem reklamy zewnętrznej. Pierwsze plakaty pojawiły się już w XIX wieku. Ich pierwotną formą były oczywiście afisze reklamowe. Plakaty są wyjątkowo popularne do dzisiaj z kilku względów. Jednym z nich to, że w porównaniu do pozostałych metod reklamy, są bardzo atrakcyjne cenowo. Dodatkowo współcześnie możesz wydrukować dobry plakat reklamowy przy wykorzystaniu dwóch metod. Pierwsza z nich to technika druku offsetowego, a druga to metoda cyfrowa. Podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać i jak przygotować plik z plakatem do druku, aby uzyskać rewelacyjne rezultaty.

Jak stworzyć projekt plakatu krok po kroku?

W dzisiejszych czasach plakaty nie są tylko i wyłącznie formą reklamy. Mogą stanowić również między innymi domową dekorację na ścianę. Jak zacząć tworzenie plakatu? Jak możesz go szybko i bezboleśnie zaprojektować? Następnym krokiem jest ustalenie, jaka jest Twoja grupa docelowa. To znaczy, mówiąc jeszcze prościej, to musisz koniecznie ustalić, do kogo chcesz skierować swój plakat i komu ma się on spodobać.

Jakim językiem posługiwać się na plakacie?

Najlepszym bardzo ważnym etapem jest przeanalizowanie języka, jakim posługuje się na co dzień Twoja grupa docelowa. Dlaczego to jest takie istotne? Przede wszystkim z tego względu, że na tej podstawie możesz opracować zawartość tekstową. Mamy tutaj na myśli na przykład umieszczenie na plakacie reklamowym chwytliwego sloganu. Powinien być od krótki i nawiązujący do tych wartości, które są priorytetowe dla Twojej grupy docelowej.

Co wziąć pod uwagę, przy wymyślaniu hasła reklamowego?

Możesz również na plakacie zamieścić takie treści, które będą bezpośrednio nawiązywały do codzienności Twojej grupy docelowej. Chodzi nam między innymi o ich nawyki żywieniowe, kulturalne, sportowe, czy o miejsca, które najchętniej odwiedzają. Zupełnie inne hasło reklamowe trafi na przykład do pracującej matki z dwojgiem dzieci, a inne do singla. Pamiętaj też o tym, że hasło reklamowe nie może być zbyt długie, bo praktycznie nikt go nie przeczyta. Nie wspominając już, o jego zakodowaniu sobie w pamięci.

Jaka powinna być szata graficzna na plakacie reklamowym?

Kolejnym krokiem jest oczywiście opracowanie szaty graficznej. Tak samo, jak hasło reklamowe powinna być ona koniecznie dopasowana do upodobań Twojej grupy docelowej. Możesz dobrać ją również pod informacje, które chcesz zamieścić na plakacie. Pamiętaj o tym, żeby na samym końcu oddać plakat reklamowy do Drukarni Wydruk. Jej pracownicy już będą wiedzieli, jak go najpiękniej wydrukować.