do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Papier firmowy - dlaczego warto go zamówić w Drukarni Wydruk?

Papier firmowy - dlaczego warto go zamówić w Drukarni Wydruk?

Aktualności 2021-05-19

Papier firmowy ma naprawdę niewiele wspólnego ze zwykłym papierem do drukarki. Nawet na pierwszy rzut oka. Każda firma, która ma papier firmowy kojarzy się z profesjonalizmem, jest bardziej rozpoznawalna i szybciej dociera do klientów. Jakiekolwiek pismo lub oferta wydrukowana na takim papierze od razu wygląda poważniej i estetyczniej.

Tego rodzaju papier naprawdę nie jest zbędnym wydatkiem i powinieneś w niego zainwestować jak najszybciej. Ma on bardzo wiele zalet.

Wydruk papieru firmowego dla firmy

Twoja firma będzie bardziej profesjonalna i rozpoznawalna

Klienci o wiele chętniej kupują produkty od tych marek, które dobrze znają i do których mają pełne zaufanie. Jeżeli klient otrzyma od Ciebie list lub ofertę na papierze firmowym, to od razu uzna Cię, za wiarygodnego partnera do współpracy. Zresztą wszelka korespondencja na papierze firmowym w bardzo dużym stopniu ułatwia kontaktowanie się z Tobą. Na papierze są wszystkie niezbędne dane kontaktowe, więc Twoi klienci nie muszą Cię już poszukiwać w internecie i dzięki temu udaje się im zaoszczędzić całkiem sporo czasu.

Papier firmowy stanowi również pewnego rodzaju narzędzie marketingowe. Pozwala ono budować Twój pozytywny wizerunek w internecie. Możesz nam uwierzyć, że papier firmowy, wydrukowany w Drukarni Wydruk wygląda o wiele lepiej niż zwykła kartka papieru. Gdy klienci otrzymają od Ciebie ofertę na takim papierze, to z pewnością się nią zainteresują. W dodatku zyskasz ich szacunek.

Co możesz wydrukować na papierze firmowym?

Przede wszystkim oficjalną dokumentację Twojej firmy. Papier firmowy najczęściej jest wykorzystywany w kancelariach adwokackich, ale równie dobrze sprawdzi się również w pozostałych branżach. Na papierze firmowym możesz wydrukować na przykład propozycję współpracy albo umowę. Drukowanie tego rodzaju dokumentów na papierze firmowym jest o wiele bezpieczniejsze, ponieważ nie ma ryzyka, że ktoś ją skopiuje i wykorzysta do swoich celów. Już pomijamy fakt, że jest to całkowicie niezgodne z prawem i podpada pod plagiat lub oszustwo.

Papier firmowy przyda Ci się również w sytuacji, gdy potrzebujesz wydrukować na nim na przykład zamówienie handlowe. Taki dokument od razu wydaje się bardziej wiarygodny. Zanim wyślesz do Drukarni Wydruk projekt papieru firmowego, to musisz wziąć pod uwagę fakt, że nie może być on ani zbyt skromny, ani zbyt wyrazisty. Zbyt minimalistyczny projekt papieru firmowego, w ogóle nie przyciągnie spojrzeń Twoich klientów. Natomiast papier, który ma w sobie zbyt wiele elementów, w szczególności kolorowych. Będzie budził w nich zniechęcenie zamiast zainteresowania.