do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Technologie druku przyszłości - drukowanie 3D

Technologie druku przyszłości - drukowanie 3D

Aktualności 2023-12-07

Drukowanie 3D absolutnie dla nikogo nie są już zaskoczeniem. To codzienność dla wielu branż. Pozwala ono między innymi na tworzenie wydruków wielkoformatowych. Umożliwiają przygotowywanie rzeźb, części do samochodu lub mebli. Doskonale sprawdzają się również w przypadku pozostałych przedmiotów codziennego użytku.

Co jeszcze można wydrukować za pomocą drukarki 3D? Czy jest to technologia druku przyszłości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Technologie druku przyszłości - jakich materiałów można używać?

Jakich materiałów można używać w technologiach druku przyszłości? Tak naprawdę to pytanie powinno być zadane trochę w inny sposób. Wynika to stąd, że drukarki 3D są odpowiednie do tego, żeby stosować w nich praktycznie każde tworzywo.

Co ciekawe, ta technologia druku przyszłości nie potrafi robić tego, co tradycyjna drukarka, czyli drukować przy użyciu czarnego tuszu. Jednak, poczekamy - zobaczymy!

Wybór materiału, czyli filamentu, jest w dużym stopniu uzależniony od możliwości finansowych użytkownika. Najdroższe materiały są wykorzystywane głównie przez duże przedsiębiorstwa. Drukarki 3D pozwalają na ograniczenie kosztów produkcji.

Bardzo duże znaczenie mają również koszty zakupu wykorzystywanych urządzeń. Drukarka 3D, która pracuje na metalu może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdy nie masz takich pieniędzy pod ręką, to polecamy Ci tańszy i bardziej popularny materiał, Jest on odpowiedni do domowych, niedrogich urządzeń 3D.

Czy druk 3D to technologia druku przyszłości?

Chociaż jest to stosunkowo nowa na rynku technologia, to często uznawana jest za coś przyszłościowego. Pewnie zdziwisz się, gdy przeczytasz, że sam system drukowania przestrzennego został opatentowany już w 1984 roku przez Charles’a Hulla, To jego pomysłodawca.

To również założyciel przedsiębiorstwa 3D Systems, które zajmuje się produkcją drukarek i skanerów 3D oraz materiałów eksploatacyjnych do nich.

Czy jest to technologia druku przyszłości? Myślimy, że jak najbardziej. Data jej powstania nie ma tutaj nic do rzeczy. Od paru lat popularność drukowania przestrzennego nieustannie się zwiększa. To ciekawe, jakie nowe możliwości, zapewni ludzkości ta technologia.

Technologia druku przyszłości

Drukowanie 3D - do czego jest wykorzystywana ta technologia druku przyszłości?

Największym, czysto teoretycznym przełomem w przemyśle druku przestrzennego jest postawienie pierwszych domów przy wykorzystaniu tej technologii. Trzeba jej to przyznać, że jest bardzo atrakcyjna pod względem cenowym.