do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Jak prawidłowo stworzyć folder reklamowy?

Jak prawidłowo stworzyć folder reklamowy?

Aktualności 2022-08-29

Folder reklamowy bardzo dobrze sprawdza się do promowania oferowanych usług lub nowych produktów, dodawanych do oferty. Foldery reklamowe są wykorzystywane przez firmy, które funkcjonują w różnych branżach. Właściwie zaprojektowane materiały mogą być atrakcyjne dla potencjalnych klientach. Mogą również wzbudzić zainteresowanie nowinkami i zakupami w danym przedsiębiorstwie. Jak prawidłowo stworzyć folder reklamowy, aby spełniał wszystkie te funkcje? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Warto go przeczytać. Folder reklamowy pomoże Ci w uzupełnieniu Twojej strategii marketingowej.

Czy szata graficzna folderu reklamowego jest ważna?

Jesteś zainteresowany zamówieniem druku folderów reklamowych? Jeżeli tak, to jego zaprojektowanie powinieneś rozpocząć od stworzenia szaty graficznej. Musi być ona taka, żeby zainteresowała odbiorców. Dzięki dobrze opracowanemu folderowi reklamowemu, wyróżnisz się na tle konkurencji. Tutaj bardzo istotne jest poczucie estetyki oraz trochę kreatywności. Wybrane do folderu zdjęcia są odpowiedzialne za pierwsze wrażenia. Dlatego zachęcamy Cię do sięgnięcia tylko po fotografie lub ilustracje, które mają bardzo wysoką rozdzielczość. Powinny mieć również znakomicie odwzorowane szczegóły i przyciągającą uwagę kolorystyką. Powinieneś również uwzględnić to, czy całość wpisuje się w identyfikację Twojej marki.

Jak dobrze opracować zawartość merytoryczną?

Interesujące foldery reklamowe są tworzone tak, aby pokazać cały przekrój działalności firmy, oferowane przez nią nowości i ewentualne korzyści, jakie daje skorzystanie z propozycji. Właśnie dlatego bardzo ważna jest nie tylko strona wizualna, ale również treść folderu reklamowego. Powinieneś również zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie zawarte w folderze reklamowym informacje były jasne i zrozumiałe dla Twojego potencjalnego klienta.

Czy to już wszystkie wskazówki? Nie mamy dla Ciebie jeszcze parę informacji, które pomogą Ci w stworzeniu perfekcyjnego folderu reklamowego dla Twojej firmy. Najważniejsze hasło reklamowe powinno być chwytliwe. To znaczy, że musi rzucać się w oczy oraz jednoznacznie kojarzyć się z Twoim profilem działalności. Warto umieścić je również w postaci większej czcionki lub innego koloru. Oczywiście ostateczny wybór pozostawiamy Tobie. To są tylko rady.

W samym folderze reklamowy nie ma miejsca na stosowanie metafor czy kwiecistego stylu. To nie jest poezja, ani literatura wysokich lotów. Nagłówki muszą być intrygujące i dokładnie wskazywać na konkretne produkty lub usługi. Bardzo dobrym pomysłem jest również stosowanie różnego rodzaju wytłuszczeń, pokreśleń lub wyliczeń, inaczej list. Mają one za zadanie podkreślać najważniejsze aspekty Twojej oferty. Powinieneś pamiętać również o tym, że drukowanie folderów reklamowych ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.