do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Jakie są rodzaje papieru do druku?

Jakie są rodzaje papieru do druku?

Aktualności 2022-08-02

W świecie druku występuje bardzo wiele rodzajów papierów. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowania. Rezultat, jaki możesz osiągnąć jest w bardzo dużym stopniu zależny właśnie od rodzaju wykorzystanego do tego celu papieru. Percepcja kolorów, jakość wydrukowanych materiałów, jak również efektowność otrzymanego wydruku.

Wszystkie wymienione tutaj zależności łączy jedno. Wybór odpowiedniego rodzaju papieru. Jak wybrać papier zgodny z Twoimi indywidualnymi preferencjami oraz potrzebami? Jakie są rodzaje papieru i do jakich celów możesz je wykorzystywać? Właśnie o tym będzie ten nasz krótki artykuł.

Daj się znaleźć!

Mógłbyś nawet pomyśleć, że coraz większy rozwój technologii wypiera stosowanie tradycyjnego papieru. Jednak nadal jest to bardzo ważna metoda przekazywania sobie informacji. Nadal wiele osób poszukuje niecodziennych sposobów, aby zaprezentować swoje pomysły. Cyfrowa rzeczywistość w dużym stopniu opiera się na tym, że ciągle jakieś podmioty walczą o uwagę określonej grupy docelowej.

Katalogi produktów Katalogi produktów
8 sierpień 2017 22 zdjęć

Katalogi produktów

Nie mamy żadnych wątpliwości, że tradycyjny papier jest nadal wyjątkowo ważnym nośnikiem informacji. Używanie papierowych środków przekazu gwarantuje interakcję i odczucia sensualne. Tego z pewnością nie da Ci cyfrowa rzeczywistość. Jednocześnie musimy wspomnieć o tym, że to sieć internetowa daje gwarancję wręcz nieograniczonych możliwości. Jednak papier bez żadnych wątpliwości w ogóle jej pod tym względem nie ustępuje. Odpowiedni rodzaj papieru może Ci pomóc w zaprezentowaniu Twojego własnego przekazu.

Jaki papier do druku wybrać?

W Drukarni Wydruk w Katowicach bardzo lubimy papier, w szczególności specjalne jego rodzaje. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Zależy nam na tym, aby przybliżyć Ci Twoje cele komunikacyjne. Damy Ci odpowiednie wskazówki i pomożemy w znalezieniu właściwego rodzaju papieru. Dzięki niemu, Twoje pomysły staną się jeszcze lepiej widoczne.

Jakie są rodzaje papieru do druku?

Jakie parametry papieru wyróżniamy?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby móc całkowicie świadomie wybrać odpowiedni rodzaj papieru do wykonania określonego projektu, to najpierw musisz znać jego dokładne parametry.
Pierwszym z nich jest barwa. Z jednej strony jest to wizualny parametr, a jednocześnie ważna sprawa przy wyborze konkretnego papieru. Musimy tutaj bardzo mocno podkreślić, że jest to dla Ciebie szczególnie istotne w momencie, gdy potrzebujesz barwnego papieru.

Pozostałe parametry to:

  • gramatura,
  • białość
  • i klasa papieru.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to skontaktuj się z nami!