do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Jak zaprojektować plakat?

Jak zaprojektować plakat?

Aktualności 2023-02-20

Chcesz, żeby Twój plakat dosłownie porwał tłumy? To musisz przeczytać ten artykuł!

Większość nośników reklamowych ulega zmianie razem z technologią. Aktualnie bardzo dużą siłą marketingową jest internet. Jednak nadal tradycyjny środek reklamowy w postaci plakatu cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Internetowe banery zazwyczaj przegrywają z plakatem, jeżeli chodzi o zainteresowanie potencjalnych klientów.
Czy wiesz o tym, że ten tradycyjny nośnik reklamowy wykorzystuje się do przekazywania informacji już od ponad 200 lat?
Przez ten czas nie zmieniło się jedno. Nadal projektant plakatu ma przed sobą mega trudne zadanie. Kilka pierwszych sekund decyduje o tym, czy widz na dłużej zainteresuje się plakatem, czy może przejdzie obok niego obojętnie.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że w tym przypadku Twoją sekretną bronią będzie wiedza. Podpowiemy Ci, jak możesz zrobić plakat reklamowy, który wzbudzi zachwyt tłumów.
Gwarantujemy, że zyski z wydrukowania takiego plakatu przekroczą Twoje najwyższe oczekiwania.

Twój cel to najważniejszy element sukcesu

Nie da się zrealizować celu, jeżeli nawet nie masz pojęcia, jaki on jest. Cel musi być precyzyjnie określony. Ta stara zasada odnosi się również do plakatu.
Musisz mieć świadomość tego, co dokładnie chcesz osiągnąć za pomocą plakatu reklamowego. Jaki jest cel Twojej kampanii reklamowej? Do jakich klientów pragniesz dotrzeć?

Poświęć również trochę czasu na zastanowienie się nad Twoim wizerunkiem i nad tym, co chcesz przekazać osobie oglądającej plakat reklamowy. Inaczej będzie wyglądał plakat reklamujący samochody, a inaczej zabawki. Zawiśnie również w odmiennych miejscach.

Piękno jest skuteczne!

Doskonale wie o tym każda piękna kobieta. Oczywiście, to był żart! Jednak bardzo dobrze pokazuje on, że to, co uważamy za atrakcyjne automatycznie przyciąga naszą uwagę.
Jako ludzkość zwyczajnie lubimy spoglądać na to, co jest piękne. Tak samo działają na nas krajobrazy, dzieci, czy szczeniaki. Wpadamy w jakiś zachwyt i nawet trudno nam się ruszyć. Nie mówiąc już o wróceniu do monotonnej i pełniej trudnych obowiązków rzeczywistości.

Dlatego Twoim najważniejszym zadaniem jest to, aby zaprojektowany przez Ciebie plakat reklamowy po prostu budził zachwyt. Możesz oczywiście się inspirować innymi grafikami, ale pod żadnym pozorem ich nie kopiuj. Może się to niestety skończyć w sądzie!

I na sam koniec jeszcze jedna rada! Zawsze pamiętaj o tym, kim jest Twój odbiorca i do niego dopasuj przekaz!