do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Jakie cechy powinny mieć foldery firmowe?

Jakie cechy powinny mieć foldery firmowe?

Aktualności 2021-08-16

W czasach sieci i mediów społecznościowych mógłbyś mieć wrażenie, że zdecydowana większość przedsiębiorców reklamuje się przede wszystkim tam. Tak się dzieje w bardzo wielu sytuacjach, ponieważ wyjątkowo trudno jest ignorować wysoką skuteczność innowacyjnych środków przekazu.

Jednak mimo tak ogromnego rozwoju innowacyjnych technologii klasyczne działania promocyjne są nadal wartościowym sposobem dotarcia do klientów. Dlatego tak wiele firm nadal zamawia w Drukarni Wydruk klasyczne foldery reklamowe. Poniżej podpowiemy Ci, jakie najważniejsze cechy powinien mieć taki folder reklamowy, aby był skuteczny. Pamiętaj o nich koniecznie przy zamawianiu broszury. Na pewno dzięki niej uda Ci się przyciągnąć o wiele więcej klientów niż wcześniej.

Katalogi produktów Katalogi produktów
8 sierpień 2017 22 zdjęć

Katalogi produktów

Foldery reklamowe muszą być estetyczne

W folderze reklamowym powinny się znaleźć przyciągające uwagę grafiki. Dodatkowo musisz pamiętać, aby cały folder reklamowy dla Twojej firmy był odpowiednio skomponowany pod względem wizualnym. W bardzo dużym stopniu wpłynie to na to, jak Twoi potencjalni klienci będą odbierali całą broszurę. Pamiętaj również o tym, że ludzie tak już mają, że w większości przypadków odbierają rzeczywistość za pomocą zmysłu wzroku. Dlatego, zanim przeczytają o oferowanych przez Ciebie produktach lub usługach, to najpierw koncentrują się na obrazkach. Zwróć uwagę na to, aby z jednej strony były one minimalistyczne, a z drugiej wyjątkowo czytelne.

Muszą obfitować w wartościowe treści

Wyobraź sobie, że musisz kupić jakiś produkt, którego nigdy wcześniej nie miałeś nawet w ręce. Przykładowo tapetę winylową. Co chcesz o niej wiedzieć? To, jaką ma gramaturę, czy może, na co jest odporna i do jakich pomieszczeń w Twoim mieszkaniu będzie perfekcyjnie pasowała. Założymy się o wszystkie pieniądze, że to drugie. Kwestie techniczne dla klientów są na drugim planie. Dlatego umieszczaj w folderze takie treści, które są proste i zrozumiałe dla każdego. Pamiętaj również o tym, żeby zaprezentowane w folderze reklamowym treści były wciągające. Inaczej Twój potencjalny klient przejrzy tylko obrazki i na tym się skończy jego zainteresowanie Twoimi produktami.

Powinny mieć przejrzystą szatę graficzną

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że folder reklamowy nie może być przeładowany kolorami. Lepiej trzymaj się kolorów, które są do siebie zbliżone. Wtedy klientowi o wiele łatwiej będzie skoncentrować się na tym, co naprawdę chcesz mu przekazać. Dobry i skuteczny folder reklamowy to taki, który nie jest przeładowany zbędnymi grafikami. To, co konieczne i tyle.