do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Kontrola jakości i powtarzalność druku - co to takiego?

Kontrola jakości i powtarzalność druku - co to takiego?

Aktualności 2022-07-06

Jesteś wydawcą lub marketingowcem? Zależy Ci na tym, żeby wydawane przez Ciebie katalogi zawsze miały jak najwyższą jakość. To naturalne. Jednak, jak ją uzyskać? Co zrobić, aby zawsze być zadowolonym z zamówienia otrzymanego od drukarni? Tutaj z pomocą przychodzi Ci właśnie kontrola jakości i powtarzalność druku. Dzięki temu, masz zagwarantowane zawsze takie same parametry i jakość druku.

Wtedy każde wydane przez Ciebie czasopismo będzie tak samo wartościowe. Oczywiście drukarnia odpowiada wyłącznie za jakość wydruku, a nie za to, co znajdzie się w Twojej gazecie po kątem merytorycznym. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o odpowiednią jakość wydruku musi zadbać już sama drukarnia. W tym krótkim artykule przybliżymy Ci tajniki kontroli jakości, które zagwarantują powtarzalność druku.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Co to jest kontrola jakości druku? Jakie są etapy kontroli jakości? Na czym polega kontrola wizualna druku? Co zapewnia powtarzalność druku?

Kontrola jakości i powtarzalność druku - co to takiego?

Na czym polega kontrola jakości druku?

Pewnie mocno zastanawiasz się nad tym, czy wybrana przez Ciebie drukarnia zatroszczy się o właściwe przygotowanie zamówionego wydruku? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Nie musisz się już tym martwić! Każda dobra drukarnia, w tym również Drukarnia Wydruk ma wdrożoną kontrolę jakości druku. Co to rzeczywiście dla Ciebie oznacza? Tyle, że na każdym etapie produkcji, zaczynając od przygotowania impozycji w dziale Pre-Press, przez naświetlanie płyt, wydruk, oprawę, pakowanie, aż do chwili wysłania gotowego produktu, drukarnia troszczy się o kontrolę jakości druku.

Jakie to daje rezultaty? Takie, że Drukarnia Wydruk w Katowicach zawsze dostarcza Ci zamówienie zgodne z przyjętymi normami oraz ze specyfikacjami technicznymi. Chcemy tutaj również dodać, że zgodnie z filozofią ekologiczną, drukarnia stara się zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Jakie są etapy kontroli jakości druku?

Cała faza kontroli jakości druku musi być zgodna z określonymi warunkami. W czasie procesu weryfikacyjnego druk przechodzi przez trzy podstawowe etapy. Pierwszym z nich jest oczywiście sprawdzenie parametrów zlecenia. Gdy jakiś z zapisów specyfikacji jest nieoczywisty, to wtedy potrzebne jest dopytanie opiekuna klienta o szczegóły. Pozostałe dwa etapy to weryfikacja rodzaju i ilości surowca oraz skontrolowanie maszyn drukarskich. Gdy wszystko się zgadza, to zamówienie trafia do Ciebie, czyli do klienta.