do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Nowa maszyna do laminowania - co potrafi?

Nowa maszyna do laminowania - co potrafi?

Aktualności 2022-04-27

Przed chwilą pisaliśmy o maszynie do zszywania, a teraz mamy już kolejne urządzenie. Znowu pragniemy się nim przed Tobą pochwalić i pokazać jego naprawdę imponujące możliwości.

Skąd pochodzi maszyna?

Urządzenie pochodzi od Zakładu Foliowania Papieru. Jest on producentem automatycznych linii do termicznego laminowania papieru oraz kartonu sprzedawanych pod firmą D&K. To jedna z najlepszych na świecie marek specjalizujących się w produkcji urządzeń i folii do arkuszowego laminowania papieru. Ma bogate doświadczenie, jeżeli chodzi o laminowanie. W sprzedaży Zakładu Foliowania Papieru znajdują się urządzenia, folie oraz usługi laminowania papieru.

Jaką maszynę do laminowania wybraliśmy?

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup maszyny do foliowania w formacie B1. Jej dokładna nazwa to PROTEUS SYSTEM B1. Jest to automatyczna linia do jednostronnego termicznego laminowania papieru i kartonu

Czym wyróżnia się to urządzenie do laminowania?

Jej maksymalna prędkość laminowania to 35m/min. Natomiast minimalna wielkość arkusza to 210mm x 220mm. Możemy w niej laminować arkusze o maksymalnej wielkości 760mm x 1050mm.

Nowa maszyna do Laminowania

Minimalna gramatura podłoża to 115g/m², a maksymalna to 600g/m². Maszyna do laminowania jest w stanie wydajnie pracować w zakresie temperatur od 70ºC do 140ºC.
Urządzenie zostało wyposażone w regulowaną listwę łamiącą oraz panel dotykowy. Maszyna do laminowania posiada również stalowy, chromowany cylinder wypełniony olejem.
Kolejnym dużym udogodnieniem w tej maszynie są listwa rozprężna ułatwiająca szybkie zakładanie rolki folii oraz skuteczna listwa łamiąca.