do góry
Strona główna\Portfolio\03. Aktualności\Nowoczesna wizytówka - to znaczy jaka?

Nowoczesna wizytówka - to znaczy jaka?

Aktualności 2022-11-23

Chyba nie trzeba już Ci udowadniać tego, że bardzo ważne jest wywarcie jak najlepszego wrażenia na potencjalnym kliencie. Gdy dasz mu starannie zaprojektowaną wizytówkę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że potraktuje Cię jak wiarygodnego i rzetelnego partnera do współpracy.

Powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uzyskać narzędzie, które pomoże Ci w skutecznym promowaniu własnej firmy lub marki osobistej. Pamiętaj o tym, że wizytówka musi być spójną z systemem identyfikacji wizualnej Twojej firmy. Przy projektowaniu Twojej nowej wizytówki powinieneś zachować:

  • kolorystykę znaną odbiorcom z pozostałych materiałów marketingowych,
  • odpowiedni kształt i logotyp,
  • czcionkę stosowaną przez firmę.

Co jeszcze musisz wiedzieć o projektowaniu wizytówek?

Jedną z najważniejszych zasad, jakich musisz tutaj przestrzegać, gdy już będziesz chciał wydrukować wizytówki jest im mniej tym, lepiej. Ostatnio w ogóle minimalizm stał się bardzo modny i dobrze. Prostota to elegancja. Gdy będziesz się trzymał tej zasady, to otrzymasz doskonałe narzędzie do identyfikacji biznesowej. Nie możesz na wizytówce firmowej umieszczać absolutnie żadnych reklam, ani innych haseł marketingowych. To jest po prostu źle postrzegane w dzisiejszych czasach. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że przestrzeń, którą masz do zagospodarowania jest niewielka. Dlatego musisz bardzo dobrze przemyśleć każdy element wizytówki.

Jednostronna, dwustronna, a może składana? Jaka wizytówka firmowa będzie najlepsza?

Kolejnym istotnym aspektem jest zastanowienie się nad formą, jaką ma przybrać wizytówka. Coraz większa liczba przedsiębiorców odchodzi od tradycyjnego kształtu wydłużonego prostokąta. Popularnością cieszą się za to nowoczesne wizytówki składane (https://www.wydrukonline.pl/drukarnia/Wizytowki-skladane-druk), które nasza drukarnia online oferuje w dwóch różnych wymiarach: 90x50 mm oraz 85x55 mm. Dzięki większej powierzchni pozwalają zamieścić nie tylko dane osobowe. Mogą też zawierać dodatkowe informacje, np. krótki opis prowadzonej przez Ciebie działalności.

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem są wizytówki zaokrąglone, które prezentują się niezwykle oryginalnie. Poza kształtem pamiętaj, że to niepozorne narzędzie ma pomóc Ci w budowaniu prestiżu. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na jego wydruk na kiepskiej jakości materiale. Najlepiej sprawdzi się elegancki papier kredowy lub satynowy. By zwiększyć trwałość uzyskanych produktów, możesz skorzystać z uszlachetnienia. Wizytówka pokryta specjalną folią (błyszczącą, matową lub soft touch) będzie bardzie elegancka oraz także odporniejsza na uszkodzenie. Godnym uwagi trendem jest też stosowanie dekoracyjnego lakieru punktowego.

Forma to nie wszystko - co jeszcze powinna zawierać wizytówka?

Podstawową informacją, której nie powinno zabraknąć na wizytówce, jest nazwa przedsiębiorstwa. Zadbaj o to, aby była odpowiednio duża i czytelna, a jej przeczytanie nie sprawiało odbiorcy żadnych trudności. Równie istotne jest zamieszczenie swoich danych osobowych wraz z kontaktowym numerem telefonu. Jeśli jesteś fachowcem w konkretnej dziedzinie, nie wahaj się dodać takiej informacji. Specjalista do spraw kadr i płac, marketingu czy obsługi klienta - dzięki temu klient będzie wiedział, czym dokładnie się zajmujesz, a Ty wypracujesz sobie zaufanie do Twojej marki.

Zanim zlecisz drukowanie wizytówek, nie zapomnij też o umieszczenie loga firmowego. Element ten najczęściej znajduje się w nagłówku, przed lub po nazwie organizacji.

Podsumowanie

Współczesne wizytówki nie służą już wyłącznie przekazywaniu informacji. Obecnie są nowoczesnymi narzędziami identyfikacyjnymi, pomagającymi w budowaniu i wzmacnianiu pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz produkty, którymi zainteresujesz klientów, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszą drukarnię (https://www.drukarniawydruk.pl/oferta-na-druk/wizytowki-druk-biala-farba). Specjaliści pomogą Ci w stworzeniu nowoczesnych i niebanalnych wizytówek, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji i przyciągniesz uwagę odbiorców.