do góry

02. Druk offsetowy - maszyny drukujące

Strona główna\Wydruk\01. Zaplecze techniczne drukarni\02. Druk offsetowy - maszyny drukujące

Najwyższa jakość druku wspomagana doskonałymi maszynami oraz naszymi drukarzami

Siłą tego wydziału są przede wszystkim drukarze, potrafiący swą wiedzę "przelać" na arkusz drukarski. W ich mentalności i świadomości na pierwszym miejscu jest jakość koloroodbitki.

Ocena jakości arkusza dokonywana jest nie tylko na podstawie subiektywnych wrażeń, ale również w oparciu o specjalistyczne pomiary densytometryczne wartości gęstości optycznej, które pozwalają na obiektywną ocenę zadrukowanego arkusza.

Dokonywanie pomiarów densytometrycznych pozwala im w pełni kontrolować zjawiska fizyko-chemiczne zachodzące przy przeniesieniu farby z elementów drukujących na podłoże drukowe.

Szczególną uwagę przywiązują do:

  • zgodności odbitki z cromalinem lub proofem cyfrowym,
  • estetyki zadrukowanego arkusza,
  • kolorystycznej zgodności arkusza w całym nakładzie,
  • odpowiedniego dodatku przeznaczonego na uszlachetnianie i wykończenie.

Posiadane maszyny drukarskie:

  • KBA PERFORMA 74-5, pięciokolorowa maszyna formatu B2.

 KBA Performa 74

 
  • RMGT 920, format A1+ (pole zadruku 900x615 mm) z lakierem dyspersyjnym. Nazwa RMGT jest jeszcze mało znana, powsała w wyniku połączenia się Japońskich firm RYOBI i MITSUBISHI (RYOBI MITSUBISHI GRAPHIC TECHNOLOGY). Maszyna może pracować z maksymalną prędkością 16 200 arkuszy/h. Jest wyposażona dodatkowo w wiele urządzeń kontrolno-pomiarowych aby przyśpieszyć przyrząd, zredukować ilość makulatur oraz utrzymać nasycenie barw równe w całym nakładzie.

 RMGT 920

 

Obie maszyny są w pełni zautomatyzowane, wyposażone w moduły CIP3, do wstępnego nafarbienia i ustawienia maszyny oraz kontrole densytometryczną.

złóż zapytanie do drukarni katowice