do góry

03. Uszlachetnianie druku

W ramach uszlachetnień druku Drukarnia Wydruk wykonuje między innymi:

 • lakierowanie lakierami olejowymi i dyspersyjnymi,
 • lakierowanie lakierem UV całościowo lub wybiórczo,
 • foliowanie matowe, aksamitne lub błysk na gorąco,
 • sztancowanie,
 • tłoczenie,
 • złocenie / srebrzenie.

Maszyna do foliowania Delta - pracujemy na najlepszym sprzęcie.

 Maszyna do foliowania DELTA

Foliowanie na gorąco folią matową, błysk lub aksamitną do szerokości 500 mm

Lakierowanie UV stosuje się w celu uszlachetnienia druku oraz podkreślenia wybranych elementów pracy (tzw. "lakier selektywny") poprzez:nadanie połysku,struktury powierzchniowej i zmatowienia.

Sztancowanie stosuje się celu wykrawania użytku z arkusza za pomocą wykrojnika. Stosuje się np. dla: teczek, zawieszek na drzwi, naklejek, wizytówek z zaokrąglanymi rogami, pudełek, wooblerów.

 

Uszlachetnianie druku można stosować zarówno wobec miejsc zadrukowanych, jak i niepokrytych farbą drukową. Zazwyczaj uszlachetnienia dokonuje się na zadrukowanych już arkuszach, ale jeszcze przed procesami introligatorskimi.

Celami uszlachetniania wyrobów poligraficznych są:

 • podnoszenie wizualnych walorów powierzchni
 • zwiększenie wytrzymałości mechanicznej podłoża (np. na rozciąganie)
 • zwiększenie wytrzymałości mechanicznej powierzchni (np. na ścieranie)
 • zwiększenie odporności powierzchni na agresywne czynniki środowiska, jak: światło, wilgoć, woda, utlenianie
 • nadanie cech specyficznych

Złóż zapytanie do drukarni WYDRUK

Nowa maszyna do laminowania - co potrafi?

Przed chwilą pisaliśmy o maszynie do zszywania, a teraz mamy już kolejne urządzenie. Znowu pragniemy się nim przed Tobą pochwalić i pokazać jego naprawdę imponujące możliwości.

Skąd pochodzi maszyna?

Urządzenie pochodzi od Zakładu Foliowania Papieru. Jest on producentem automatycznych linii do termicznego laminowania papieru oraz kartonu sprzedawanych pod firmą D&K. To jedna z najlepszych na świecie marek specjalizujących się w produkcji urządzeń i folii do arkuszowego laminowania papieru. Ma bogate doświadczenie, jeżeli chodzi o laminowanie. W sprzedaży Zakładu Foliowania Papieru znajdują się urządzenia, folie oraz usługi laminowania papieru.

Jaką maszynę do laminowania wybraliśmy?

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup maszyny do foliowania w formacie B1. Jej dokładna nazwa to PROTEUS SYSTEM B1. Jest to automatyczna linia do jednostronnego termicznego laminowania papieru i kartonu

Czym wyróżnia się to urządzenie do laminowania?

Jej maksymalna prędkość laminowania to 35m/min. Natomiast minimalna wielkość arkusza to 210mm x 220mm. Możemy w niej laminować arkusze o maksymalnej wielkości 760mm x 1050mm.

Maszyna do laminowania w Drukarni Wydruk

Minimalna gramatura podłoża to 115g/m², a maksymalna to 600g/m². Maszyna do laminowania jest w stanie wydajnie pracować w zakresie temperatur od 70ºC do 140ºC.
Urządzenie zostało wyposażone w regulowaną listwę łamiącą oraz panel dotykowy. Maszyna do laminowania posiada również stalowy, chromowany cylinder wypełniony olejem.
Kolejnym dużym udogodnieniem w tej maszynie są listwa rozprężna ułatwiająca szybkie zakładanie rolki folii oraz skuteczna listwa łamiąca.