do góry

Jak zaprojektować skuteczną ulotkę reklamową?

Strona główna\Portfolio\04. Wybierz najlepszy druk\Jak zaprojektować skuteczną ulotkę reklamową?

Próbowałeś kiedyś zaprojektować ulotkę reklamową, ale efekt nie był do końca zadowalający? Pragniesz stworzyć własną ulotkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci rozwiązać ten problem i bez niczyjej pomocy, opracować idealną ulotkę reklamową.

Reklamy są wszędzie

W obecnej rzeczywistości przekazy reklamowe docierają do ludzi ze wszystkich stron. Reklamy telewizyjne, plakaty oraz ulotki… Czasami ma się wrażenie, że tego wszystkiego jest naprawdę zbyt wiele. Żeby zapamiętać jakąś treść musi ona być wyjątkowa i przyciągnąć uwagę. Dobrze sprzedają się treści konkretne i atrakcyjne. W teorii jest to bardzo proste, a w praktyce niezwykle trudne. Zaprojektowanie ulotki reklamowej wydaje się skomplikowane, lecz jeżeli rozłożysz je na kilka etapów, to nie powinno Ci sprawić żadnych problemów. W naszej drukarni możesz szybko wydrukować ulotki, wizytówki oraz inne materiały reklamowe.

Ustal cel ulotki reklamowej

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: ,,Po co tworzysz ulotkę?”. Odpowiedź będzie wpływała na treść oraz wygląd ulotki. Unikaj umieszczania na niej zbyt wielu informacji! Wyodrębnij jedną lub dwie oferty, które chcesz zaprezentować odbiorcy. Dane kontaktowe i adres strony internetowej muszą być bardzo dobrze widoczne.

Określ grupę docelową

W czasie projektowania ulotki reklamowej pamiętaj o grupie docelowej. Kolory, ilustracje i zdjęcia powinny przypaść do gustu odbiorcom. Unikaj używania więcej niż dwóch rodzajów czcionek na jednej ulotce, bo wprowadzisz niepotrzebny zamęt. Gdy chcesz podkreślić pewne informacje, to wykorzystaj pogrubienie lub pochylenie. Na pewno uzyskasz dobry efekt. Jeżeli zlecisz nam druk ulotek reklamowych, to możesz być spokojny o ich jakość. Będzie najwyższa.

Format ulotek i zdjęcia

Ilustracje oraz zdjęcia są ważnym przekaźnikiem treści, w szczególności przy ograniczonej ilości miejsca na ulotce. Zastanów się, czy chcesz dodać jedno zdjęcie, czy kilka mniejszych. Drukarnia Wydruk umożliwia wydrukowanie ulotek w różnych rozmiarach, na papierze o rozmaitej gramaturze. Oferujemy druk ulotek w następujących formatach: A6 (105x148mm), A5 (148x210mm), 1/3 A4 (99x210mm), 2/3 A4 (198x210mm), A4 (210x297mm) oraz A3 (297x420mm).